Item code: CH26AEK0404881
Care Instructions
Traceability
Personalization
Shippings & Returns
  • Free standard shipping
Chloé Wavy sunglasses
Colour: Gold/Gradient Nude Please select color
Estimated Delivery Date :
See Full Details
Please select a delivery date
Description
Product Details
Square sunglasses in lower-impact acetate, gold metal & bio-based nylon
- 100% UVA and UVB protection
- Not prescription friendly
- Chloé logo engraved on the temples
- Filter category: 1
These sunglasses come with a case and lens cloth
- Lens: 65 mm (2.6")
- Bridge: 12 mm (0.5")
- Temple: 140 mm (5.5")