Item code: CH26AP286P08646
Care Instructions
Traceability
Personalization
Shippings & Returns
  • Free standard shipping over 5 300 SAR
  • Standard shipping for orders under 5 300 SAR : 65 SAR
Mini Summer Banana east-west tote bag in raffia
SAR 4,600
Colour: Ginger Red Please select color
Select Size
Please note that the sizes below refer to French sizes and their conversions.
The estimated shipping date for this item is:06/01/2026
See Full Details
Please select a delivery date
Description
Product Details
Mini east-west tote bag in raffia & buffalo leather
Main material: Raffia
Main lining: Raffia
Trim: Buffalo leather
Carry: Hand & crossbody
- 1 main compartment (fits a cell phone)
- 1 inside flat pocket
- Adjustable strap
Comes with a dust bag
- Width: 7.5" (19 cm)
- Height: 5.3" (13.5 cm)
- Depth: 2.6" (6.5 cm)
- Handle drop: 4" (10 cm)
- Min. strap drop: 17.7" (45 cm)
- Max. strap drop: 21.7" (55 cm)