Item code: CHC25SS811N843D6
Care Instructions
Traceability
Dyeing: Italy
Finishing: Italy
Tanning: Italy
Personalization
Shippings & Returns
  • Free standard shipping over 5 300 SAR
  • Standard shipping for orders under 5 300 SAR : 65 SAR
Chloé Spin tote bag in grained leather
SAR 6,680
Colour: Aloe Green Please select color
Select Size
Please note that the sizes below refer to French sizes and their conversions.
Estimated Delivery Date :
Wear on the shoulder or slide the handles through the ring for hand carry.
See Full Details
Please select a delivery date
Description
Product Details
Chloé Spin tote bag in shiny grained cowhide
Main material: Cowhide
Carry: Hand & shoulder
- 1 main compartment
Comes with a dust bag
- Width: 10.6" (27 cm)
- Height: 11.8" (30 cm)
- Depth: 5.5" (14 cm)
- Handle drop: 9.1" (23 cm)