Item code: CH26AEK0404215
Care Instructions
Traceability
Personalization
Shippings & Returns
  • Free standard shipping over 5 300 SAR
  • Standard shipping for orders under 5 300 SAR : 65 SAR
Chloé Wavy sunglasses
SAR 2,135
Select a Colour: Dark Havana Please select color
Estimated Delivery Date :
See Full Details
Please select a delivery date
Description
Product Details
Square sunglasses in lower-impact acetate, gold metal & bio-based nylon
- 100% UVA and UVB protection
- Not prescription friendly
- Chloé logo engraved on the temples
- Filter category: 2
These sunglasses come with a case and lens cloth
- Lens: 2.6" (65 mm)
- Bridge: 0.5" (12 mm)
- Temple: 5.5" (140 mm)