Item code: CH26AP286P08646
Care Instructions
Traceability
Personalization
Shippings & Returns
  • Free standard shipping
Mini Summer Banana east-west tote bag in raffia
Colour: Ginger Red Please select color
Select Size
Please note that the sizes below refer to French sizes and their conversions.
The estimated shipping date for this item is:06/01/2026
See Full Details
Please select a delivery date
Description
Product Details
Mini east-west tote bag in raffia & buffalo leather
Main material: Raffia
Main lining: Raffia
Trim: Buffalo leather
Carry: Hand & crossbody
- 1 main compartment (fits a mobile phone)
- 1 inside flat pocket
- Adjustable strap
Comes with a dust bag
- Width: 19 cm (7.5")
- Height: 13.5 cm (5.3")
- Depth: 6.5 cm (2.6")
- Handle drop: 10 cm (4")
- Min. strap drop: 45 cm (17.7")
- Max. strap drop: 55 cm (21.7")