Item code: CHC25SS811N843D6
Care Instructions
Traceability
Dyeing : Italy
Finishing : Italy
Tanning : Italy
Personalization
Shippings & Returns
Chloé Spin tote bag in grained leather
Colour: Aloe Green Please select color
Select Size
Please note that the sizes below refer to French sizes and their conversions.
Estimated Delivery Date :
Wear on the shoulder or slide the handles through the ring for hand carry.
See Full Details
Please select a delivery date
Description
Product Details
Chloé Spin tote bag in shiny grained cowhide
Main material: Cowhide
Carry: Hand & shoulder
- 1 main compartment
Comes with a dust bag
- Width: 27 cm (10.6")
- Height: 30 cm (11.8")
- Depth: 14 cm (5.5")
- Handle drop: 23 cm (9.1")