Item code: CHC25SS811N8441G
Care Instructions
Traceability
Dyeing: Italy
Finishing: Italy
Tanning: Italy
Personalization
Shippings & Returns
Chloé Spin tote bag in grained leather
Colour: Tornado Blue Please select color
Select Size
Please note that the sizes below refer to French sizes and their conversions.
Estimated Delivery Date :
Wear on the shoulder or slide the handles through the ring for hand carry.
See Full Details
Please select a delivery date
Description
Product Details
Chloé Spin tote bag in shiny grained cowhide
Main material: Cowhide
Carry: Shoulder & hand
- 1 main compartment
Comes with a dust bag
- Width: 10.6" (27 cm)
- Height: 11.8" (30 cm)
- Depth: 5.5" (14 cm)
- Handle drop: 9.1" (23 cm)